Zamjenica župana Marina Medarić na otvorenju logopedske ambulante
Zamjenica župana Marina Medarić prisustvovala je otvorenju logopedske ambulante smještene u zgradi sveučilišnih odjela na kampusu Sveučilišta u Rijeci. Ambulanta, podružnica Zavoda za audiologiju i fonijatriju riječkoga Kliničkoga bolničkog centra djeluje u sklopu Logopedskog centra, nastalog sporazumom riječkoga Sveučilišta i KBC-a, a kojeg su financijski pomogli Primorsko-goranska županija i Grad Rijeka.
Iskazavši zadovoljstvo otvorenjem ambulante, zamjenica župana Marina Medarić istaknula je je kako je studija logopedije u Rijeci bio san mnogih generacija, a sada je ostvaren. „Ovaj logopedski centar svakako će biti na pomoć lokalnog zajednici, ali i studentima logopedije koji će moći održavati svoje edukacije. PGŽ osnivač je niza odgojno-obrazovnih i zdravstvenih institucija te smo svjesni koliko je ovakvog stručnog kadra malo“, rekla je Medarić te podsjetila da PGŽ često zajedno s jedinicama JLS sufinancira rad i projekte kako bi se pružila jednaka dostupnost usluga svim stanovnicama županije te na neki način motiviralo ljude da dođu u Gorski kotar i na otoke.
Rektorica Snježana Prijić Samaržija rekla je kako se dugo tražilo rješenje za smanje deficita logopedske struke na području županije, a pokazalo se u pokretanju studija logopedije i osnivanju logopetskog centra. Podsjetila je kako je sveučilište opremilo ambulantu ne-medicinskom opremom i preuzelo podmirivanje troškova režija dok je KBC organizirao rad logopeda i konzilijarne uloge liječnika specijalista te instaliralo odgovarajuću informatičku podršku i infrastrukturu.
Alen Ružić, ravnatelj riječkoga KBC-a istaknuo je da će se kroz studij logopedije školovati stručnih kadrova potrebni za djelovanje Zavoda za audiologiju i fonijatriju, a i riješiti problem nedostatka logopeda u Primorsko-goranskoj županiji.
Zdravko Kolundžić, predstojnik Logopedskog centra i voditelj studija logopedije ukazao je na važnost stjecanja praktičnih znanja i vještina, nužnih budućim logopedima, a koje će novootvorena ambulanta omogućiti.
Zadovoljstvo otvorenjem ambulante iskazali su i zamjenik gradonačelnika Marko Filipović te v.d. pročelnica Zavoda za audiologiju i fonijatriju i voditeljica ambulante za logopediju Diana Maržić.
Župan Komadina: Sigurnost djece je na prvom mjestu
Vezano uz današnje dojave o mogućim postavljenim eksplozivnim napravama u školama u Hrvatskoj, uključujući i Primorsko-goransku županiju, župan Zlatko Komadina istaknuo je da je sigurnost djece i svih djelatnika na prvom mjestu.
Župan Komadina: Naši građani imaju mogućnost kvalitetnog bavljenja sportom i rekreacijom
Primorsko-goranska županija za objekte kojima upravlja Goranski sportski centar, a to su Platak i sportski objekti u Delnicama, u ovoj godini izdvaja 1,1 milijun eura sve kako bi građani imali kvalitetnu mogućnost bavljenja sportom i rekreacijom", istaknuo je župan Zlatko Komadina na današnjoj konferenciji za novinare.
Veliki investicijski zahvati u zdravstvu i školstvu u Primorsko-goranskoj županiji
Zaželjevši svima uspješan početak ove godine, župan Zlatko Komadina je na redovnoj konferenciji za novinare uputio čestitke novoizabranom predsjedniku Republike Hrvatske. Podsjetio je i na kapitalne projekte u školstvu i velike investicijske zahvate, čime će se, između ostaloga, postići rad u prvoj smjeni svih škola kojima je Primorsko-goranska županija osnivač.
Povećanje kapitalnih ulaganja u Primorsko-goranskoj županiji; građani ključni u provedbi mjera zaštite od požara
Na današnjoj konferenciji za medije, župan Zlatko Komadina predstavio je rekapitulaciju rada u 2024. godini, istaknuvši ključne projekte i postignuća, kao i izazove koji su obilježili proteklu godinu. Župan je istaknuo da je godina bila obilježena ekonomskom neizvjesnošću, posebice zbog rasta troškova života i izmjena u prihodima lokalne i regionalne samouprave, izrazivši zadovoljstvo donesenim Proračunom