3. hrvatski kongres jednodnevne kirurgije

Manifestacija 26.09.2024 Zdravstvo

U petak, 27. rujna 2024. godine s početkom u 9.30 sati, u Grand Hotelu 4 Opatijska cvijeta (Ul. Viktora cara Emina 6, Opatija) održat će se 3. hrvatski kongres jednodnevne kirurgije. U ime Primorsko-goranske županije sudjelovati će resorna pročelnica UO za zdravstvo Vesna Čavar.

Više na: crodaysurgery

U fokusu sjednice Županijske skupštine PGŽ teme INA i Platak

Na sjednici Županijske skupštine Primorsko-goranske županije održanoj u dvorani Rektorata Sveučilišta u Rijeci prva točka dnevnog reda pod nazivom Informacija o zagađenju mora, zraka i povećanoj buci iz postrojenja INA Rafinerija nafte Rijeka – lokalitet Urinj jednoglasno je usvojena od županijskih vijećnika

Potpisan Sporazum o suradnji u području zdravstvene industrije između Krapinsko-zagorske i Primorsko-goranske županije

U cilju poboljšanja kvalitete zdravstvenih usluga, povećanja dostupnosti zdravstvene skrbi te razvoja inovativnih rješenja koja će doprinijeti cjelokupnom zdravlju stanovništva i podizanju kvalitete usluga u specijalnim bolnicama i zdravstvenim ustanovama, župani Zlatko Komadina i Željko Kolar potpisali su Sporazum o suradnji na razvoju digitalne i potporne infrastrukture za zdravstvenu industriju između Krapinsko-zagorske županije i Primorsko-goranske županije.

U četvrtak 33. sjednica Županijske skupštine; osigurana dodatna sredstva za pomoćnike u nastavi

Najavljena je 33. sjednica Županijske skupštine koja će se održati u četvrtak 20. veljače 2025. godine s početkom u 10 sati u dvorani Rektorata Sveučilišta u Rijeci. Za rad pomoćnika u nastavi u Ekonomskoj školi Mije Mirkovića osigurana su dodatna sredstva u iznosu od 179.194,95 eura.

Prvi primjerak fotomongrafije “Insula 2025.” uručen županu Komadini

Održana je svečana sjednca upravnog vijeća Županijske specijalne bolnice Insula povodom 70. obljetnice ove ustanove u okviru koje je upriličena i promocija fotomonografije “Insula 2025.”