Na svečanosti u Gervaisu nagrađeni najuspješniji sportaši i klubovi PGŽ-a, plavo žutom bojom odana počast i podrška narodu Ukrajine

Manifestacija 16.03.2022 Sport

U Centru Gervais u Opatiji Primorsko-goranska županija organizirala je svečanost u čast najuspješnijih sportaša i klubova u 2021. godini koje tradicionalno nagrađuje za vrhunska sportska postignuća i osvojene medalje na velikim sportskim natjecanjima.

Nagrađenima je čestitao župan Zlatko Komadina istaknuvši kako je cilj stvarati kvalitetu u sportu i doprinijeti tome da uspješni sportaši budu prepoznati u svojoj zajednici.

„Prilika je ovo da se prisjetimo sportskih uspjeha i prije svega kažemo hvala onima koji su vrhunskim rezultatima proslavili svoj grad, općinu, svoju regiju i državu i time postali i uzor mladima da se bave sportom. Po tome je naša županija i poznata u Hrvatskoj. Otprilike deset posto stanovništva na razne načine bavi se sportom, a jedini u Hrvatskoj, zahvaljujući zemljopisnim i klimatskim uvjetima, imamo zastupljene sve sportove“, rekao je župan Komadina i uputio čestitke nagrađenima, ali i svim budućim prvacima i prvakinjama. Dodao je kako PGŽ financira županijsku Zajednicu sportova te s oko 4 milijuna kuna godišnje podupire javne potrebe u sportu, kao i rad Saveza školskih sportskih društava, Saveza sportova osoba s invaliditetom i Saveza sportske rekreacije PGŽ.

Govoreći o potpori sportu, podsjetio je i na recentni županijski kalendar „Crno-bijelo-zlatni“ za 2022. godinu koji je PGŽ posvetila zlatnim uspjesima sportaša iz PGŽ-a na svjetskim natjecanjima.

Svečanosti je nazočila i resorna pročelnica Sonja Šišić, a u ime grada domaćina, prisutne je pozdravio opatijski gradonačelnik Kirigin. Plavo žutom bojom na pozornici PGŽ je odala počast i podršku narodu Ukrajine.

Popis najuspješnijih sportaša i klubova PGŽ dostupan je na POVEZNICI.

FIS utrke na Platku okupile 55 skijaša iz 15 država svijeta

Na FIS utrkama Otvorenog seniorskog i juniorskog prvenstva Hrvatske na Platku održanima 11. i 12. ožujka sudjelovalo je 55 skijaša iz 15 država svijeta i to Italije, Slovenije, Austrije, Srbije, Mađarske, Češke, Španjolske, Švedske, Finske, Bugarske, Velike Britanije, Novog Zelanda, Cipra, Izraela te Hrvatske.

Prvenstvo Hrvatske, natjecanje najvišeg ranga u utorak i srijedu dolazi na Platak

"Ovo su rezultati višegodišnjih ulaganja u sportsku infrastrukturu koja je sada na raspolaganju građanima i natjecateljima na Platku. Sljedeće godine bit ćemo Europska regija sporta i Europska regija gastronomije. Ništa od toga nije se dogodilo slučajno", rekao je župan Zlatko Komadina na tjednom susretu s novinarima.

Održano treće izdanje manifestacije Galeb Sail & Ski Race

Proglašenjem pobjednika zaključeno je treće izdanje manifestacije Galeb Sail & Ski, jedinstvenog natjecanja koje spaja skijanje i jedrenje. Tijekom tri dana, sudionici su odmjerili snage na snježnim padinama Platka i regatnom polju ispred Kostrene, dokazujući svoju vještinu u dvjema različitim, ali podjednako zahtjevnim disciplinama.

Primorsko-goranska županija dobila titulu Europske regije sporta 2026.

Odlučeno je da će Primorsko-goranska županija 2026. godine nositi titulu Europske regije sporta. Odlična je to vijest koja je upravo stigla u Upravni odjel za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije iz Bruxellesa, potpisana od predsjednika Komisije ACES Europe Gian Francesca Lupattellija.