Covid

PGŽ bez novooboljelih

Info za medije 16.08.2021 Civilna zaštita

Nema novooboljelih osoba danas u PGŽ-u, a pet osoba je ozdravilo. Broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti se smanjio za pet, te iznosi 95 osoba. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 2048 uzoraka. Broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti je za dvije osobe manji od jučerašnjeg, te iznosi 13.

Na respiratoru, tom najintezivnijem obliku akutnog liječenja u KBC-u Rijeka, danas se nalazi jedan pacijenta više nego jučer, dakle dvoje. Tijekom jučerašnjeg dana nije bilo preminulih osoba od COVID-19 bolesti.

Udio hospitaliziranih osoba unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva danas je zbog pada broja hospitaliziranih i aktivnih slučajeva nešto niži od jučerašnjeg, te iznosi 13.68%.

Četrnaestodnevni dnevni kumulativni broj novooboljelih na 100 000 stanovnika iznosi 35.82, a četrnaestodnevni dnevni prosjek udjela pozitivnih testova unutar ukupnog broja testiranih 0.30%. PGŽ se po oba pokazatelja i dalje nalazi u zelenoj zoni zdravstvene sigurnosti.

COVID stanje 15.8.2021.

Župan Komadina HGSS-u Delnice dodijelio priznanje zahvale za sva dobra djela u pola stoljeća postojanja

Župan Zlatko Komadina dodijelio je županijsko priznanje HGSS Stanici Delnice za preko 50 godina djelovanja u sustavu civilne zaštite na području Primorsko-goranske županije. Prijem u sjedištu Županije bio je prilika za zahvaliti članovima HGSS-a na angažmanu i doprinosu zajednici te prije svega humanosti.

Pokazna vježba povodom 20. obljetnice Dana europskog broja 112 u RH

Povodom obilježavanja 20. obljetnice uvođenja broja 112 u Republiku Hrvatsku danas 11. veljače, na Dan europskog broja 112, Područni ured civilne zaštite Rijeka u suradnji sa srednjom Ekonomskom školom „Mije Mirkovića“ u Rijeci održao je cjelodnevnu edukativnu aktivnost za učenike i djelatnike, u suradnji s operativnim snagama sustava Civilne zaštite Primorsko-goranske županije.

Predstavljena monografija “50 godina HGSS Stanice Delnice”

U Radničkom domu u Delnicama obilježena je promocija monografije "50 godina HGSS Stanice Delnice", koja sadrži priče i sjećanja svih onih koji su kroz pola stoljeća radili na razvoju ove stanice.

Za sustav civilne zaštite, PGŽ u 2025. izdvojila 1,2 milijuna eura

Uređenjem objekta Smiljka Thalassotherapije Crikvenica produljit će se sezona usluge smještaja u objektu s dosadašnja 3 ljetna mjeseca na 12 mjeseci i povećati energetska učinkovitost, obavijestio je župan Zlatko Komadina na današnjoj konferenciji za novinare. „Dobili smo veliki projekt, odobrena su nam sredstva od Europske unije u iznosu od 5 milijuna eura, dok je projekt