Podjela Ugovora za sufinanciranje projekata promocije turizma

Dodjela sredstava 12.11.2024 Turizam

U srijedu, 13. studenoga 2024. godine u 10.00 sati, u Villi Angiolini (Park Angiolina 1, Opatija) održat će se podjela Ugovora za sufinanciranje projekata promocije turizma.

S ciljem unapređenja turističke ponude i jačanja identiteta Županije kao destinacije, sufinancirat će se 13 manifestacija gradova i općina s ukupno 150 tisuća eura osiguranih u ovogodišnjem županijskom proračunu.

Ugovore će predstavnicima jedinica lokalne samouprave podijeliti zamjenik župna Petar Mamula i resorna pročelnica Alessandra Ban.

Cres obilježio 180 godina turizma

Cres je obilježio 180 godina turističke tradicije na svečanosti u hotelu Kimen u sklopu koje su dodijeljena priznanja zaslužnima za razvoj turizma na najvećem hrvatskom otoku. Priznanja su im uručili župan Zlatko Komadina, zamjenica župana Marina Medarić, predstavnica TZ Kvarnera Vlasta Mastrović, gradonačelnik Cresa Marin Gregorović i direktorica TZ Cresa Željka Stašić.

Kvarner je sigurna turistička destinacija i važno je da takvom i ostane

„Nema turizma bez sigurnosti. Već kod donošenja odluke turist bira destinaciju gdje će biti siguran. Kako bi mogao odmoriti, noću se kretati po vani, na plaži ostaviti stvari bez straha da će ostati bez novčanika i slično. Zato koristim ovu priliku da zahvalim našoj policiji i svima koji doprinose sigurnosti turista na Kvarneru i u Gorskom kotaru“, poručio je župan Zlatko Komadina.

Komadina: Hvala svima, vidimo se u nekim drugim okolnostima

Nitko od nas, koliko ja imam informaciju, neće se kandidirati na izborima. A i ja sam svoj izborni put završio. Zahvaljujem svima na praćenju, a posebno pozdravljam vas umirovljenike iz medija jer u tim vodama će nam se putevi ponovno sresti. Hvala svima i vidimo se u nekim drugim okolnostima, zaključio je Komadina na oproštaju s tridesetak okupljenih novinara, fotografa i snimatelja iz raznih medija koji su svih ovih godina pratili rad Primorsko-goranske županije.

Otvoren međunarodni eno-gastro festival WineRi, izloženo više od 600 etiketa

U kongresnom centru Exportdrvo otvoren je dvodnevni međunarodni eno-gastro festival WineRi u organizaciji Udruženja Kvarner Wines i pod pokrviteljstvom Primorsko-goranske županije. Okupljenima se obratio zamjenik župana Vojko Braut.