Prijem svjetskih sportskih prvaka

Prijem 12.11.2021 Sport

U petak, 12. studenog 2021. godine u 10.00 sati u Mramornoj dvorani Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja (Trg Riccarda Zanelle 1) župan Zlatko Komadina sa suradnicima primit će ovogodišnje svjetske prvake u raznim sportovima s područja PGŽ.

Marina Mavrinac Matulja osvojila je zlatnu medalju u sportskom ribolovu na 28. Svjetskom prvenstvu u Le Treblade u Francuskoj, Petar Klovar je postavio novi svjetski rekord u dubinskom ronjenju na CMAS Svjetskom prvenstvu u Kasu u Turskoj, Vitomir Maričić osvojio je zlato na AIDA Svjetskom prvenstvu u Limassolu na Cipru u disciplini ronjenja u dubinu bez peraja, Karlo Šaban je osvojio naslov svjetskog prvaka na Svjetskom prvenstvu u boćanju održanom u Martiguesu u Francuskoj, Enrico Marotti je na Svjetskom prvenstvu koje se održalo u Parosu u Grčkoj osvojio zlato u jedrenju na dasci u disciplini slalom, dok su kuglačice KK Mlaka Rijeka osvojile prvo mjesto na Svjetskom prvenstvu u kuglanju održanom u Sloveniji.