U PGŽ-u 10 novooboljelih, smanjen broj aktivnih slučajeva

Press konferencija 04.04.2022 Zdravstvo

“U Primorsko-goranskoj županiji bilježimo deset pozitivnih od 260 testiranih uzoraka”, izvijestio je glavni epidemiolog Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ Dobrica Rončević.

Broj aktivnih slučajeva smanjuje se na tjednoj bazi te trenutno iznosi 2334 slučaja. Uglavnom je riječ o blagim kliničkim slikama. Hospitalizirano je 67 pacijenata kojima je utvrđen COVID-19, kao rezultat pretraga prilikom prijema na hospitalizaciju iz drugih zdravstvenih razloga. Tijekom jučerašnjeg dana preminula je jedna djelomično cijepljena starija osoba. Od ukupnog broja oboljelih na tjednoj bazi, bilježimo 2,87% hospitaliziranih pacijenata u odnosu na broj aktivnih slučajeva.

Bilježi se tjedni rast broja pozitivnih slučajeva od prve polovice ožujka, a posljednja dva tjedna pad oboljelih i hospitaliziranih. “Trenutnu situaciju s koronavisurom obilježava širenje nove podvarijante omikrona koji se ne razlikuje značajno od dosadašnjeg, a očekujemo da će se uskoro proširiti i Hrvatskom, budući da se za sada uglavnom bilježi u zemljama zapadne Europe. Za tu podvarijantu karakteristično je da izaziva blažu kliničku sliku i visoka zaraznost”, rekao je Rončević.

Izvijestio je kako se cijepljenje odvija smanjenim intenzitetom, između 300 i 400 osoba tjedno, a razlog tome su, smatra, što je fokus na drugim problemima. Podsjetio je da se kod liječenja hospitaliziranih, pacijenata na intenzivnoj skrbi, starijih i kronično bolesnih pokazalo kao izuzetno važno dovršiti ciklus cijepljenja u procesu ozdravljenja.

Govoreći o Q grozinici na području Mavrinaca, naveo je da se nalazimo u okviru ranije predviđenih projekcija, do 20 zaraženih životinja te da se bolest širila lokalizirano.

COVID stanje 3.4.2022.

U fokusu sjednice Županijske skupštine PGŽ teme INA i Platak

Na sjednici Županijske skupštine Primorsko-goranske županije održanoj u dvorani Rektorata Sveučilišta u Rijeci prva točka dnevnog reda pod nazivom Informacija o zagađenju mora, zraka i povećanoj buci iz postrojenja INA Rafinerija nafte Rijeka – lokalitet Urinj jednoglasno je usvojena od županijskih vijećnika

Potpisan Sporazum o suradnji u području zdravstvene industrije između Krapinsko-zagorske i Primorsko-goranske županije

U cilju poboljšanja kvalitete zdravstvenih usluga, povećanja dostupnosti zdravstvene skrbi te razvoja inovativnih rješenja koja će doprinijeti cjelokupnom zdravlju stanovništva i podizanju kvalitete usluga u specijalnim bolnicama i zdravstvenim ustanovama, župani Zlatko Komadina i Željko Kolar potpisali su Sporazum o suradnji na razvoju digitalne i potporne infrastrukture za zdravstvenu industriju između Krapinsko-zagorske županije i Primorsko-goranske županije.

U četvrtak 33. sjednica Županijske skupštine; osigurana dodatna sredstva za pomoćnike u nastavi

Najavljena je 33. sjednica Županijske skupštine koja će se održati u četvrtak 20. veljače 2025. godine s početkom u 10 sati u dvorani Rektorata Sveučilišta u Rijeci. Za rad pomoćnika u nastavi u Ekonomskoj školi Mije Mirkovića osigurana su dodatna sredstva u iznosu od 179.194,95 eura.

Prvi primjerak fotomongrafije “Insula 2025.” uručen županu Komadini

Održana je svečana sjednca upravnog vijeća Županijske specijalne bolnice Insula povodom 70. obljetnice ove ustanove u okviru koje je upriličena i promocija fotomonografije “Insula 2025.”