![covid](https://www.pgz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Viruses-are-pH-Sensitive.jpg)
U PGŽ-u 106 novooboljelih i 2239 aktivnih slučajeva
U PGŽ-u je 106 novooboljelih, a 231 je osoba ozdravila. Tako se broj aktivnih slučajeva smanjio na 2239. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 616 uzoraka briseva što čini udio od 17.21% pozitivnih od ukupnog broja testiranih uzoraka.
Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 77 novooboljelih osoba, 9 s otoka Lošinja, 7 s Liburnijskog područja, 6 s otoka Cresa, 4 sa Crikveničko-vinodolske rivijere te 3 s otoka Krka. Najveći broj novooboljelih osoba, njih 47, pripadaju radno aktivnoj populaciji, 40 mlađim dobnim skupinama, te 19 starijim od 65 godina.
Prema podatcima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti se danas povećao za 3 osobe u odnosu na jučer te iznosi 54. U jedinici intenzivne skrbi KBC-Rijeka, na respiratoru se nalaze 3 pacijenta što je jednaki broj kao i predhodna tri dana.
Tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u Rijeka je nažalost preminula jedna starija, necijepljene osobe sa prebivalištem u PGŽ od COVID-19 bolesti.
Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva je zbog daljnjeg pada broja aktivnih slučajeva i današnjeg manjeg rasta broja hospitaliziranih osoba nešto porastao te iznosi 2.41%.
![](https://www.pgz.hr/wp-content/uploads/2022/03/Covid-19-PGŽ-stanje-05.03.22.--1024x534.png)
Uskoro kreće rekonstrukcija Doma zdravlja Opatija i energetska obnova u Domu umirovljenika Kantrida
Rekonstrukcija Doma zdravlja u Opatiji, postupak odabira izvođača radova je okončan i očekuje se da se u sljedećih desetak dana donese odluka o odabiru, a nakon toga, kroz mjesec dana, i da započnu radovi u Domu zdravlja na Novoj cesti, rekao je zamjenik župana Vojko Braut na redovitom press kolegiju.
Thalassotherapia Crikvenica dobila dodatna EU sredstva
Thalassotherapia Crikvenica će europskim sredstvima zamijeniti dva starija modela dizalica topline na objektima recepcije i barokomore.
12. obljetnica riječkog hospicija – omogućen dostojanstven život do posljednjeg trenutka
Svetom misom koju je predvodio riječki nadbiskup Mate Uzinić, obilježeno je dvanaest godina djelovanja Hospicija „Marije Krucifikse Kozulić“.
Župan Komadina: Naši građani imaju mogućnost kvalitetnog bavljenja sportom i rekreacijom
Primorsko-goranska županija za objekte kojima upravlja Goranski sportski centar, a to su Platak i sportski objekti u Delnicama, u ovoj godini izdvaja 1,1 milijun eura sve kako bi građani imali kvalitetnu mogućnost bavljenja sportom i rekreacijom", istaknuo je župan Zlatko Komadina na današnjoj konferenciji za novinare.