covid

U PGŽ-u 355 novooboljelih, 394 osoba ozdravilo

Info za medije 27.11.2021 Zdravstvo

U PGŽ-u je 355 novooboljelih, a 394 je osoba ozdravilo. Tako se broj aktivnih slučajeva danas smanjio za 41 osobu na 4381. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 2207 uzoraka briseva, što čini udio od 16.09% pozitivnih unutar ukupnog broja testiranih uzoraka.

Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 203 novooboljelih osoba, 57 iz Crikveničko- vinodolskog područja, 40 sa otoka Krka, 26 iz Liburnijskog područja, 15 sa otoka Lošinja, 11 iz Gorskog kotara, 2 s otoka Cresa i 1 s otoka Raba.

Najveći broj novooboljelih osoba, njih 208 pripada skupini radno aktivne populacije, 105 pripada mlađim dobnim skupinama te 42 populaciji starijoj od 65 godina. 

Prema podacina Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti danas je smanjen za 17 pacijenata u odnosu na jučer i iznosi 142. U jedinici intezivne skrbi KBC-Rijeka na respiratoru se nalazi 15 osoba, dakle 3 manje nego jučer. Tijekom jučerašnjeg dana je nažalost preminulo još 9 osoba od COVID-19 bolesti liječenih u KBC-u Rijeka, od kojih su 8 sa prebivalištem u PGŽ, te 1 iz Ličko- senjske županije.

Tako je ukupno tijekom 4 epidemijskog vala u PGŽ preminula 151 osoba od COVID-19 bolesti od kojih su njih 35 bile cijepljene osobe.

Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva je; zbog nastavka pada broja aktivnih slučajeva kao i broja hospitaliziranih osoba; nešto niži od jučerašnjeg te iznosi 3.24%.

COVID stanje 26.11.2021.

Thalassotherapia Crikvenica dobila dodatna EU sredstva

Thalassotherapia Crikvenica će europskim sredstvima zamijeniti dva starija modela dizalica topline na objektima recepcije i barokomore.

12. obljetnica riječkog hospicija – omogućen dostojanstven život do posljednjeg trenutka

Svetom misom koju je predvodio riječki nadbiskup Mate Uzinić, obilježeno je dvanaest godina djelovanja Hospicija „Marije Krucifikse Kozulić“.

Župan Komadina: Naši građani imaju mogućnost kvalitetnog bavljenja sportom i rekreacijom

Primorsko-goranska županija za objekte kojima upravlja Goranski sportski centar, a to su Platak i sportski objekti u Delnicama, u ovoj godini izdvaja 1,1 milijun eura sve kako bi građani imali kvalitetnu mogućnost bavljenja sportom i rekreacijom", istaknuo je župan Zlatko Komadina na današnjoj konferenciji za novinare.

Na Korzu obilježen 18. Dan mimoza

Nacionalni dan raka vrata maternice Dan mimoza u Rijeci, obilježen je javnozdravstvenom akcijom u organizaciji Lige za borbu protiv raka Primorsko-goranske županije.