korona

U PGŽ-u 417 novooboljelih i 320 ozdravljenih osoba

Info za medije 04.01.2022 Zdravstvo

U PGŽ-u je 417 novooboljelih osoba, a 320 je osoba ozdravilo. Tako se broj aktivnih slučajeva iznosi 3382. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 3413 uzoraka briseva, što čini udio od 12.22% pozitivnih od ukupnog broja testiranih uzoraka.

Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 278 novooboljelih osoba, 72 s otoka Krka, 32 sa Liburnijskog područja, 20 iz Crikveničko-vinodolske regije, te 15 iz Gorskog kotara.

Najveći broj novooboljelih osoba, njih 265, pripadaju skupini radno aktivne populacije, 124 mlađim dobnim skupinama i 38 populaciji starijoj od 65 godina.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti je danas za četiri pacijenta veći od jučerašnjeg i iznosi 103.

U jedinici intezivne skrbi KBC-Rijeka na respiratoru se nalazi 12 pacijenata. Nažalost, tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u Rijeka su preminule tri necijepljene osobe od COVID-19 bolesti, tri s prebivalištem u PGŽ.

Tako je ukupan broj umrlih osoba tijekom 4. epidemijskog vala u PGŽ-u narastao na 265 od čega su njih 61 bile cijepljene osobe.

Udio hospitaliziranih unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ je zbog rasta broja aktivnih slučajeva kao i broja hospitaliziranih osoba danas u stagnaciji te iznosi 3.04%.

COVID stanje 3.1.2022.

Od sljedećeg tjedna nove lokacije zdravstvenih usluga Doma zdravlja PGŽ, ispostave Opatija

Zbog početka radova na rekonstrukciji i dogradnji Doma zdravlja Primorsko-goranske županije ispostave Opatija tijekom ovog tjedna doći će do preseljenja ordinacija. Građanima Opatije i dalje će biti na raspolaganju sve usluge na novim lokacijama u Opatiji, Lovranu i Matuljima.

Podržan rad Caritasovog Dnevnog boravka Doma za osobe s demencijom

U Nadbiskupskom ordinarijatu održan je sastanak s predstavnicima Primorsko-goranske županije i Grada Rijeke na temu održivosti rada i razvoja Doma za osobe s demencijom. Župan Komadina istaknuo je nužnost postojanja Dnevnog boravka za oboljele koji ima financijsku podršku županijskog proračuna.

Potpisan sporazum o rekonstrukciji i dogradnji Doma zdravlja PGŽ u Opatiji

U cilju osiguravanja adekvatnog prostora za pružanje zdravstvenih usluga, Grad Opatija i Dom zdravlja Primorsko-goranske županije dogovorili su realizaciju projekta novog Doma zdravlja rekonstrukcijom i dogradnjom postojećeg objekta na Novoj cesti, u kojem trenutno Dom zdravlja obavlja zdravstvene usluge u Opatiji, a koji je u vlasništvu Grada Opatije.

Dom zdravlja PGŽ uvodi logopedske usluge za djecu

Dom zdravlja Primorsko-goranske županije i Sveučilište u Rijeci kreću s projektom „UNILOG u Domu zdravlja“ kojim uspostavljaju inovativni model stručne prakse za studente Diplomskog studija Logopedija te kroz njega osiguravaju logopedske usluge djeci u novouređenim prostorima Doma zdravlja u Cambierievoj ulici koji su posebno adaptirani za ovu namjenu.