Završna konferencija projekta “Sanacija i produženje postojećeg pristana luke Unije – II. faza”

Konferencija 19.05.2022 Pomorsko dobro, Promet

U petak, 20. svibnja 2022. godine u 13.30 sati u konferencijskoj dvorani Hotela Aurora (Sunčana uvala 4, Mali Lošinj) održat će se završna konferencija EU projekta “Sanacija i produženje postojećeg pristana luke Unije – II. Faza”.

U sklopu projekta produljen je i saniran postojeći lukobran čime je omogućena sigurna veza s administrativnim središtima Malim Lošinjem, Rijekom, Pulom, Zadrom i ostalim naseljenim otocima i središtima u okruženju.

Ukupna vrijednost projekta iznosi preko 37 milijuna kuna, od čega je preko 34 milijuna kuna bespovratnih sredstva EU.

U ime Primorsko-goranske županije Konferenciji će prisustvovati zamjenik župana Vojko Braut.

U fokusu sjednice Županijske skupštine PGŽ teme INA i Platak

Na sjednici Županijske skupštine Primorsko-goranske županije održanoj u dvorani Rektorata Sveučilišta u Rijeci prva točka dnevnog reda pod nazivom Informacija o zagađenju mora, zraka i povećanoj buci iz postrojenja INA Rafinerija nafte Rijeka – lokalitet Urinj jednoglasno je usvojena od županijskih vijećnika

Župan obišao obnovljen Dom zdravlja u Loparu, na katu uređena i dva stana za liječnike

Dovršen je projekt „Uređenje zgrade Doma zdravlja u Loparu – energetska učinkovitost“, ukupne vrijednosti 159.865,11 eura čime se podigla energetska učinkovitost zgrade. Projekt je sufinancirala PGŽ u iznosu od 101.361,110 eura.

Dovršena rekonstrukcija Opatijske ulice, od sutra u prometu

Radi se o zajedničkoj investiciji Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije, a ukupna ugovorena vrijednost investicije iznosi 600.000,00 eura (s uključenim PDV-om). Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija sredstva su osigurali u jednakim iznosima.

Održan sastanak Radne skupine za pomorsko dobro Hrvatske zajednice županija

Pročelnica UO za pomorsko dobro, promet i veze Izabela Linčić Mužić sudjelovala je na sastanku Radne skupine za pomorsko dobro Hrvatske zajednice županija.